Browse By

Vajinismusu Yendiğinizde Ne Değişir

Mutlu Çiftler

Vajinismus Sonrası

Bayanların yaşamlarında cinsel birleşimlerini engelleyerek bu konuda onlara sıkıntılı bir dönem yaşatan ve fiziksel bir sorun olurken aynı anda da psikolojik bir neden olan Vajinismus rahatsızlığı farklı tedavi yolları ve egzersizleri ile iyileştirilmektedir.

Günümüzde bayanların neredeyse %15 inde görülen bu problem hayatlarının belli bir bölümün de cinsel ilişkiden soğutmakta ve hatta ikili ilişkilerin zarar görmesinde oldukça etken bir rol üstlenmektedir. Ancak gelişen tıp ve tedavi yöntemleri ile bu rahatsızlıktan kısa sürede kurtulmak mümkün.

Cinsel tedavi uzmanlarının yardımlarıyla bireysel ve eşler halinde çözümleri bulunan bu rahatsızlık giderildiğinde çiftlerin hayatları da birçok konuda oldukça güzel bir şekilde değişmektedir.

Mutlu Çiftler

Mutlu Çiftler

Vajinismus rahatsızlığının çözülmesi ile bayanların cinsel ilişkiye girme korkusu ortadan kalkmakta ve eşleri ile olan aralarında ki bağ tekrardan sağlam bir zemin üzerine kurulmaya başlamaktadır. Çünkü bu sorun yaşanırken eşlerin birbirine olan hisleri ve duyguları azalarak birbirlerinden uzaklaşması hatta evliliklerinin ayrılıklar ile karşı karşıya gelmesi söz konusu oluyor.

  • Rahatsızlığın giderilmesinde ise eşlerin birbirine olan bağları tekrardan örülür.
  • Tedavi sırasında uyguladıkları egzersizler ile girdikleri cinsel ilişkiden daha iyi şekilde bir haz almalarına ve hatta orgazm olabilme konusunda daha başarılı bir halde olabilirler.
  • Psikolojik bakımdan da kendilerine olan güvenleri yerine gelmektedir.
  • Hamilelik dönemlerinde ise oldukça sağlıklı ve kolay bir doğum gerçekleştirilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir